Cart0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Na czym polega lifting rzęs?

Jednym z najczęstszych sposobów na codzienne dbanie o wygląd stosowanym przez kobiety są rzęsy pomalowane tuszem, często również w połączeniu z podkręceniem ich zalotką. Otrzymuje się wtedy efekt wyraźnego i uwodzicielskiego spojrzenia. W ostatnim czasie popularne stało się korzystanie jednak z rozmaitych zabiegów kosmetycznych, dzięki którym efekt podkreślenia atutów urody trwa nieco dłużej niż z użyciem zwykłego makijażu czy kosmetyków pielęgnacyjnych stosowanych w zaciszu własnego domu. Hitem stało się korzystanie z liftingu rzęs oferowanego przez salony kosmetyczne, dzięki któremu łatwo można uzyskać pożądany efekt otwartego oka z wyraźnym spojrzeniem.


Czym jest lifting rzęs?

Jest to zabieg, który ma na celu trwałe podniesienie oraz podkręcenie włosków, co daje efekt optycznego wydłużenia i zagęszczenia. Efekt utrzymuje się zazwyczaj około ośmiu tygodni lub do czasu, aż włoski wypadną i zastąpią je nowe. Uzyskuje się go przy użyciu specjalnych preparatów nanoszonych na rzęsy, które uprzednio zostają umieszczone na formie nadającej im kształt. To nieinwazyjna metoda nieingerująca w strukturę włosków, będąca równocześnie świetną alternatywą dla doczepiania przy użyciu kleju. Jeśli naturalne włoski są słabe, wówczas przez klej wypadają. Zdarza się też, że powoduje reakcje alergiczną, kiedy skóra powiek jest wrażliwa – warto zdecydować się wtedy na wybór liftingu.


Wykonanie liftingu rzęs

Zabieg ten składa się z kilku kroków związanych z wykorzystaniem specjalnych preparatów.

Po pierwsze: na włoski nakłada się jeden z nich, którego zadaniem jest zmiana położenia związków cysteinowych odpowiedzialnych za ich ułożenie - dzięki temu są podatne na zmianę kształtu.

Po drugie: na górną powiekę nakłada się silikonową liftingującą podkładkę w formie wałeczka, na której układa się włoski skierowane ku górze. Od wielkości podkładki (jej średnicy) będzie zależał osiągnięty stopień podkręcenia.

Po trzecie: aplikuje się kolejny preparat mający na celu utrwalenie podkręcenia włosków ułożonych na podkładce.

Po czwarte: rozprowadza się serum nawilżające, a następnie delikatnie odkleja się wałeczek.Cały proces nie trwa długo, a efekty są imponujące!