Cart0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Przedłużanie rzęs krok po kroku

Zastanawiacie się, jak to możliwe, że jedna wizyta u stylistki rzęs może całkowicie odmienić Wasze spojrzenie? Wbrew pozorom nie jest to takie proste i wymaga odpowiednich umiejętności oraz doświadczenia. Nie bez znaczenia jest również jakość użytych włosków oraz akcesoriów do ich aplikacji. Jak to wygląda w praktyce?

Krok 1: ROZMOWA Z KOSMETYCZKĄ

Zanim zdecydujemy się na przedłużanie rzęs, należy powiedzieć stylistce o wszystkich chorobach oraz alergiach. Pozwoli to wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Rozmowa ma też na celu poznanie oczekiwań klientki. Dzięki temu kosmetyczka może pomóc w wyborze najodpowiedniejszej metody przedłużania, jak i rodzaju rzęs.

Krok 2: PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Od tego etapu w dużej mierze zależy powodzenie i trwałość zabiegu. Rzęsy muszą zostać dokładnie oczyszczone zarówno z makijażu, jak i innych zanieczyszczeń. Należy również zadbać o ich odtłuszczenie (w tym celu wykorzystywany jest specjalistyczny primer) oraz osuszenie. Zalecane jest również ściągnięcie soczewek kontaktowych. Jeśli klientka chciałaby przyciemnić naturalne rzęsy, warto wykonać zabieg z użyciem henny – ale co najmniej kilka dni przed planowanym zabiegiem przedłużania.

Krok 3: ZABIEG

Pierwszym krokiem jest oddzielenie rzęs górnych od dolnych, by uniknąć ewentualnego sklejenia. W tym celu wykorzystywane są specjalne taśmy kosmetyczne. Następnie kosmetyczka rozdziela rzęsy, by umożliwić ich precyzyjne przedłużenie - włosek po włosku. Doczepiane rzęsy aplikowane są za pomocą pęsety. Najpierw rzęsa zanurzana jest delikatnie w kleju, a następnie przykładana do naturalnych włosków. W zależności od wybranej metody, do naturalnej rzęsy przyklejany jest jeden lub więcej włosków.

Krok 4: ZALECENIA POZABIEGOWE

Gdy kosmetyczka skończy zabieg, przeczesuje wszystkie rzęsy specjalną szczotką i zdejmuje taśmy ochronne. Warto również zaaplikować utrwalacz oraz preparat pielęgnujący. Należy pamiętać, by przez 24 godziny po zabiegu unikać zamoczenia rzęs (dotyczy to zarówno kąpieli, mycia twarzy wodą, jak i używania kosmetyków do oczu na bazie wody).