Cart0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Zalety i wady sztucznych rzęs

Marzy Wam się tak zwana firanka na oku, ale najpierw chcecie rozważyć wszystkie ZA i PRZECIW? Słuszna decyzja! Warto przeanalizować zalety i wady sztucznych rzęs, by wybrać taką metodę przedłużania, która pomoże w osiągnięciu pożądanego efektu.

Zalety

Niewątpliwą zaletą jest efekt. Sztuczne rzęsy pozwalają w niesamowicie krótkim czasie spełnić marzenie o zniewalającym, kobiecym spojrzeniu. Co więcej, ich prawidłowa, profesjonalna aplikacja sprawi, że nie będziecie odczuwać ich obecności i z powodzeniem zastąpią naturalne rzęsy.

Co jeszcze przemawia na korzyść sztucznych rzęs? Przede wszystkim niebywała wygoda! Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to ich rgularne uzupełnianie (zazwyczaj co kilka tygodni). A na co dzień można cieszyć się zniewalającym spojrzeniem nawet tuż po przebudzeniu – bez korzystania z zalotki czy też maskary. To również niesamowita oszczędność czasu (który trzeba by poświęcić na wykonanie makijażu oraz demakijażu oczu). Co więcej, oczy wyglądają na większe, a cała twarz nabiera wyrazistego charakteru – i to przez całą dobę, bez konieczności poprawiania makijażu!

Wady

Oczywiście, sztuczne rzęsy mają także swoje wady. Zazwyczaj jednak jest to wina źle dopasowanych rzęs oraz ich nieprawidłowej aplikacji. Początkowo może być odczuwany dyskomfort i uczucie ciała obcego na oku - niektórym osobom trudno się do tego przyzwyczaić. Nieodpowiednio dobrane włoski mogą też u niektórych osób powodować reakcje alergiczne. Może się również zdarzyć, że źle zaaplikowane rzęsy zaczną odpadać czy też będą się nienaturalnie prezentować. Trzeba też pamiętać o ich regularnym uzupełnianiu oraz unikać tarcia powiek.

Klientki za główną wadę podają cenę nie tyle samych włosków, co zabiegu. Owszem, zabieg nie należy do najtańszych, jednak należy pamiętać, że wysoka cena w tym przypadku zazwyczaj idzie w parze z wysokiej jakości rzęsami sztucznymi oraz umiejętnościami osoby wykonującej zabieg.

Jak widać, wszystko ma swoje mocne, jak i słabe strony. Należy jednak mieć na uwadze, że to, co zaliczamy do wad sztucznych rzęs, to w większości przypadków wina ich nieodpowiedniego doboru. Kluczowe znaczenie ma również sposób ich aplikacji.